Wieczór nietoperza

Lato chyli się ku końcowi, zatem przychodzi dobra pora dla obserwacji nietoperzy, czyli naszych nocnych sąsiadów, zaglądających nad strzeszyńskie jeziorka, stawy i lasy.W trakcie spotkania poznamy tajniki pracy chiropterologa ale również dowiemy się wielu faktów o tych fascynujących zwierzętach: jak są zbudowane, jak poruszają się w przestrzeni i jakie stosują taktyki podczas polowania na owady. Porozmawiamy o tym jak należy się zachować jeśli nietoperz wleci nam do mieszkania oraz jak żyć w nimi w zgodzie. Rozwiejemy też wątpliwości i obawy związane z tymi zwierzętami.Uwaga: zajęcia będą przeprowadzane w lesie, do którego wspólnie dojdziemy z miejsca startu.
—————–O PROWADZĄCEJ
Justyna Odrzykoska – biolożka, edukatorka przyrodnicza, członkini Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy. Od wielu lat prowadzi zajęcia przyrodnicze w przedszkolach i szkołach a jej ulubionym tematem są nietoperze.
——————- INFORMACJE ORGANIZACYJNE/ZAPISY
– na zajęcia obowiązują zapisy na cilstrzeszyn@gmail.com
– w przypadku zapisywania dzieci (powyżej 10 rż) prosimy o podanie również wieku dzieci oraz danych kontaktowych do opiekunów
– uczestników spacerów prosimy o zadbanie o komfortowy strój i obuwie, dostosowane do pogody
– prosimy o zabranie ze latarek (mogą być z białym i czerwonym światłem), ewentualnie termosu z ciepłym napojem
– w trakcie spaceru będziemy również prosić o zachowanie ciszy i spokoju (w miarę możliwości, bo nawet przyrodniczym obserwacjom towarzyszą emocje:)
—————–BEZPIECZEŃSTWO
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy nie przychodzić na wydarzenia, należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem.——————-
Projekt realizowany jest ze środków Miasta Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn

#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn
#dlakubykotnarowskiego

więcej: https://www.facebook.com/events/841330879856829/