Historia osiedlowego placu zabaw sięga lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, gdy został on założony i w całości sfinansowany przez mieszkańców bloków przy ulicy Horacego i Owidiusza. Od kilku lat plac administrowany jest przez Radę Osiedla i, niestety, z powodu braku środków finansowych niszczał. Jesienią 2008 roku rozebrano na placu część urządzeń, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Wykonano także drobne prace naprawcze, zamontowano nowy element wspinaczkowy i przy wsparciu finansowym sponsorów przygotowano nowe ogrodzenie. Na więcej zmian Rada Osiedla, niestety, nie miała pieniędzy.

Od momentu powstania placu zabaw nasze osiedle rozrosło się, przybyło nowych mieszkańców w szeregowcach, blokach i domkach jednorodzinnych. Z placu korzystało coraz więcej dzieci, ale jego kondycja ciągle się pogarszała. Postanowiliśmy, że weźmiemy sprawy w swoje ręce. Naszym celem było zebranie pieniędzy na odnowienie placu zabaw: zainstalowanie furtek w ogrodzeniu, zakup huśtawek, zjeżdżalni i bujaków dla najmłodszych dzieci, wymianę ławeczek i posadzenie szybko rosnących drzew. By ten cel zrealizować zorganizowaliśmy festyn rodzinny (szczegóły w zakładce „Nasze akcje„). No i udało się!!! Nowe elementy na placu zabaw stanęły 17 sierpnia 2009 roku. Elementy wykonała i zamontowała firma Novum z miejscowości Grom.

Dodatkowo, Rada Osiedla opłaciła montaż furtek oraz zakupiła nowe kosze na śmieci.

Wśród nowych elementów na placu znajdują się: huśtawki dla najmłodszych (tzw. „pampersy”), huśtawki dla starszych dzieci, zestaw zabawowy Baszta nr 22 (na zdjęciu), bujak-sprężynowiec w formie skutera, nowa piaskownica oraz wiaderko na żurawiu zamontowane przy piaskownicy.

Tak wyglądał plac zabaw w 2009 roku